Концепція реконструкції музею Хвойки
в селі Халеп’я Київської області
Проект передбачає створення гнучкої експозиції, з можливістю постійного поповнення новими експонатами і матеріалами. Конструктивні рішення були максимально автономними від старих конструкцій будівлі музею.
В оформленні використовувався стриманий декор з історичних орнаментів, алюзії і стилізація під трипільські артефакти. Частина документів планується представити в інтерактивному вигляді на сенсорних дисплеях і проекційних екранах. У дворі музею були розміщені відкриті зони для проведення семінарів та майстер-класів.
Вікентій Хвойка видатний український археолог чеського походження, зробив ряд безпрецедентних відкриттів поселень Трипільської культури (V – III тисячоліття до н.е.) на території України. Відкрив та досліджував стоянки Зарубинецької (II століття до н. Е. – II століття) і Черняхівської (II -V століття) культур. Проводив розкопки городищ Київської Русі. Був одним із засновників Київського музею старожитностей та мистецтв. *
Оформлення інтер’єру залів музею
Модульний стенд з сенсорним дисплеєм
Варіант модульного стенду з вітриною
Передпроектний аналіз потенціалу музею
Перед початком робіт був проведений ситуаційний аналіз що показав важливість розвитку музею, який за рахунок своєї тематики і географічного положення може стати культурним, науковим і екскурсійним центром для агломерації краєзнавчих та археологічних музеїв області.
* Примітно наскільки дивовижні переплетення історії, згадуючи Вікентія Хвойку, можна пригадати про видатного чеського археолога українського походження Івана Івановича Борковського відомого відкриттями Празької культури давньослов’янських племен періоду V-VII століття, а також розкопками Празького Граду